KONST / Litografier / Färglitografi 15496100
nr 1549 6100
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Signerad, numrerad 258/310. Färglitografi, bildmått: 55x72 cm, yttermått inklusive ram: 68x85 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 juni 2023
kl 20:10:21
19/6 16:50:17
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin